TOP 6 populiariausi skandinaviško interjero prekių ženklai

TOP 6 populiariausi skandinaviško interjero prekių ženklai

Kadangi esu skandinaviško dizaino gerbėja, šis įrašas man jau seniai sukosi mintyse. Taigi pagaliau nusprendžiau prisėsti, surinkti visą reikiamą informaciją ir parašyti. Tiems kas įkurdinėjo savo namus, ruošiasi tai daryti ar tiesiog prijaučia interjero sričiai turbūt sunkiai pro akis praslysta interjero žurnaluose, prekių kataloguose

ar pinterest’e matomų lakoniškų siluetų namų objektai: kėdės, sofos, šviestuvai ir pan. Juos vis pastebime skirtinguose interjero nuotraukose ir gal pasvajojame, kaip jie puikiai galėtų tikti ir mūsų namuose.

Taigi norėdama suteikti Jums daugiau žinių apie populiariausius skandinaviško dizaino prekės ženklus, sudėjau juos į vieną sąrašą, kuris tikiuosi padės susigaudyti interjero džiunglėse ir susipažinti su ikoniškais jų kūriniais iš arčiau. Daug apie kiekvieną gamintoją neišsiplėsiu, tiesiog pateiksiu trumpus aprašymus, o plačiau apie juos galėsite pasižiūrėti nuorodose į jų svetaines.

#01  HAY

Šis prekės ženklas jau 17 metų kuria minimalistinius, lakoniško dizaino objektus namams: nuo baldų iki interjero detalių. Nuolat bendradarbiaudamas su skandinavų dizaineriais, HAY gali pasiūlyti gan platų prekių asortimentą namams. Jo kūriniai pasižymi gausia spalvų, ypač pastelinių įvairove, tekstūrų ir raštų gausa. Vienas iš mano mylimiausių HAY kūrinių būtų ABOUT A kėdės, nors žinoma jie turi pasiūlyti ir daugybę kitų dizainų. Daugiau apie juos.

HAY kėdės

Hay design staliukas

#02  Muuto

Muuto vardas yra kilęs nuo suomiško žodžio muutos, kas reiškia “naujas galimybes”. Tai puikiai atsispindi prekės ženklo filosofijoje. Muuto paprastiems objektams, nesvarbu ar tai lempa, ar drabužių pakaba, sugeba įnešti naujų spalvų bei originalių dizaino idėjų. Vienas populiariausių jų produktų yra apvalios įvairių dydžių pakabos – Muuto DOTS. Mano favoritai būtų žavūs kavos staliukai su rėmeliu. Daugiau apie juos.

Muuto DOTS 1

Muuto kavos staliukas

#03 Carl Hansen & Søn (kėdė Wishbone)

1949 metais pradėtas šio prekės ženklo bendradarbiavimas su danų baldų dizaineriu Hans J. Wegner davė stulbinančių vaisių – jie sukūrė pasaulyje bene populiariausią kėdę – WISHBONE. Jos gamyba susideda iš beveiki 100 skirtingų procesų ir dauguma jų reikalauja rankų darbo. Dėl savo dizaino unikalumo ir funkcionalumo ši kėdė yra lengvai pritaikoma įvairios stilistikos erdvėse. Ir turbūt tai yra viena dažniausiai matomų kėdžių interjero nuotraukose. Daugiau apie šią kėdę čia.

Wishbone kėdės 3

Wishbone kėdė 1

#04 Louis Poulsen šviestuvai

Vienas iš žymiausių Louis Poulsen prekės ženklo produktų yra šviestuvas Artišokas (ang. PH Artichoke). Jis buvo sukurtas 1958 metais dizainerio Poul Henningsen vienam Kopenhagos restoranui. Šis artišoką primenantis šviestuvas susideda iš 72 lapelių ir savo gamyboje reikalauja daug rankinio darbo. Originalusis šviestuvo modelis buvo pagamintas iš vario spalvos lapelių, pro kuriuos skleidžiasi labai šiltas ir jaukus apšvietimas, o vėliau atsirado baltų ir plieno spalvos variantų. Daugiau apie šį prekės ženklą skaitykite čia.

Wishbone kėdė

Louis Poulsen lempa

#05 Flos šviestuvai

Flos istorija, kas lotyniškai reiškia “gėlė”, 1960 metais prasidėjo Italijoje nuo noro sukurti originalius objektus su šviesos lempute. Vėliau šie kūriniai pakeitė ne tik Italijos ir kitų šalių gyvenseną, bet ir apskritai suvokimą apie dirbtinį apšvietimą. Taigi nors tai yra itališkų šaknų prekės ženklas, dėl savo minimalizmo ir paprastumo, jis puikiai įsitvirtino prisiekusių skandinaviško stiliaus mylėtojų namuose. Daugiau apie jį skaitykite čia.

Flos lempa

Flos lempa

#06 By Lassen

Prekės ženklas įkurtas talentingųjų danų brolių Mogens Lassen ir Flemming Lassen siūlo išskirtinio dizaino interjero detales bei baldus. Stačiakampės paprastos formos ir juodi, balti, aukso ar rusvi atspalviai dominuoja By Lassen kūriniuose. Ypač populiariomis yra tapusios By Lassen sukurtos žvakidės, kurios pasižymi lakoniškai praprastu dizainu bei savo funkcionalumu. Daugiau apie šį prekės ženklą rasite čia.

By Larsen interjero detalės

By Lassen baldai

Jeigu šis įrašas pasirodė įdomus, kviečiu spausti „Like“ mygtuką. O daugiau namų interjero idėjų galite sužinoti sekant mano Facebook ir Instagram profilius:)

Su linkėjimais,
Jūratė

Nuotraukos iš prekių gamintojų ir www.pinterest.com

Palikite komentarą