Marmuras – kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į

įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu.

Marmurinė virtuvė

Taigi iš kur atsiranda marmuras? Ši medžiaga susidaro iš karbonatinių uolienų, dažniausiai klinties ir dolomito, vykstant metamorfizmo procesams. Marmurui susidaryti reikalinga aukšta temperatūra ir slėgis, todėl šioje medžiagoje paprastai nelieka jokių fosilijų. Metamorfizuojantis ypatingai švariai klinčiai, gaunasi balta marmuro spalva. Kitos spalvos ar juostelės atsiranda dėl įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio, aleurito ar geležies oksido.

Marmurinė vonia

Marmuro pavadinimas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio “marmaros’, kas reiškia – “spindintis akmuo”. O jo daugiausiai išgaunama Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje, Indijoje, Graikijoje. Marmuro panaudojimas pastaruoju metu tapęs itin platus įvairiose interjero stilistikose: dekoruojami virtuvės, vonios stalviršiai, židiniai; marmuro plytelėmis klojamos grindys, sienos; jis puikiai pritaikomas baldų ir interjero detalių gamyboje.

Marmuro židinys

Lengva prabanga alsuojantis marmuras naudojamas įvairaus stiliaus interjeruose nuo klasikos, naujai atgimusio art deco iki modernaus minimalizmo. Priklausomai su kokiomis detalėmis ir objektais derinama, ši medžiaga gali suteikti namams prašmatnios prabangos arba likti tik subtiliu akcentu bendrame erdvės dekore.

Marmuro vaza ir bijunai

Taigi, jeigu norite neatsilikti nuo naujausių tendencijų, turėti bent dalelę marmuro savo namuose yra tiesiog privaloma. Žinoma, jeigu šiuo metu namų neįsirenginėjate, nebūtina daryti didelių pertvarkų. Užteks įsigyti kad ir nedidelę marmurinę smulkmeną: kavos staliuką, padėkliuką, vazą ar laikrodį ir tai jau įneš šiuolaikiškumo ir stilingumo į jūsų namus.

Marmuro padėkliukas 5

Taigi jeigu ieškote subtilių ir stilingų marmuro akcentų namams, jų galite pasižvalgyti čia.

Nuotraukos iš www.pinterest.com ir asmeninio archyvo.

Palikite komentarą