Mano namų kūrimo patirtis arba dalykai, kurių nekartočiau

Mano namų kūrimo patirtis arba dalykai, kurių nekartočiau

Šiam įrašui kaupiausi ilgai, bet galutinė mintis jį parašyti kilo vieną savaitgalį sukandus dantis šveičiant baltas valgomojo stalo kėdes. Turbūt visi pirmą kartą kurdamiesi namus būname tokioje ekstazėje ir džiaugsme, kad visai nepagalvojame apie milijonus dalykų. Tada tai atrodo smulkmenos, bet vėliau jos gali pabadyti akis.

Dėl to, turėdama jau beveik penkių metų gyvenimo savo sukurtuose namuose stažą, nusprendžiau pasidalinti praktiniais patarimais, kurių dabar nerekomenduočiau ekstazės apimties naujų būstų savininkams:)

Pirmiausia žinoma noriu paminėti, kad tai yra tik mano asmeninė patirtis, bet galbūt kažkam ji pasirodys naudinga. Taigi žemiau punktais surašiau dalykus, kurie kartais apsunkina namų buitį, kad ir kaip gražiai bei žaviai jie atrodytų. Nors visada pirmenybę teikiau estetikai, dabar manau, kad visgi reikia ieškoti ir praktiškumo, nors kartais tai atrodo taip sunku suderinti.

Baltos valgomojo stalo kėdės virtuvėje. Apie jas jau užsiminiau įrašo pradžioje. Jos be galo žaviai atrodo prie ąžuolinio virtuvės stalo, bet baltos kėdės yra taaaip nepraktiška, net ir plastikinės, kurios lyg turėtų gerai valytis. Bet deja.. Kadangi valgomoji zona pas mus yra virtuvėje, tai natūralu, kad nuolatinio sąlyčio su maistu neišvengsi, tad šviesi spalva tampa vis pilkesnė. Ir nušveisti jas dažniausiai yra labai sunku.

Baltos namu valgomojo kėdės

Parketo imitacijos plytelės. Dalykas, kuris iš pradžių atrodė pasiteisinęs, nes daug lengvesnė priežiūra nei parketo ar laminato, bet ilgainiui susidūriau su bėda, kad stipriau įskilus plytelei lieka aštresni kampai. O kai ateis noras keisti visą grindų dangą, bus daug reikalų, nes reikės išdaužti visas plyteles (kitaip neišimsi).

Mano namų parketas

Atviros lentyvos virtuvėje.  Kad ir kaip man patiktų daiktų eksponavimas, visgi valyti lipnias riebalais apsinešusias dulkes nėra pats mylimiausias darbas. Taigi dabar rinkčiausi maksimum vieną atvirą lentyną, o vietoj kitų daryčiau pakabinamą spintelę.

Šviesi granitinė kriauklė. Jos didžiausias minusas, kad atsiranda dėmės nuo maisto likučių, tad negalima joje palikti neplautų indų. Bet tamsios granitinės kriauklės minusas turbūt būtų labai gerai matomi net menkiausi įbrėžimai.

Gruoblėtas stalviršio raštas. Labai norėjau stalviršio iš akmens, bet deja kaina mūsų virtuvei buvo labai didelė, tad pasirinkome paprastą laminuotą stalviršį. Jeigu ne gruoblėtas raštas, viskas būtų gerai, bet šiuo atveju valyti jį yra daug sunkiau, negu lygų paviršių. Dabar ieškočiau kuo lygesnio.

Mano namų virtuvė

Vitrina slankiojančiomis durimis. Renkantis langus labai svarbu apgalvoti, kaip norėsite juos dekoruoti. Kadangi mūsų vitrina buvo gan plati, pasirinkome dvipusę su slankiojančia dalimi. Viskas būtų labai smagu, jeigu ne vitrinos uždengimo problema, nes jai tinka tik užuolaidos, o dėl pas mus gyvenančio šunio nesinori jų dėti. Roletų, žaliuzų gražiai pritvirtinti neina, o romanetės irgi atrodys neestetiškai.

Medžiaginė sofa turint šunį. Džiaugiuosi, kad mano sofa yra bent jau šviesi, kaip ir šuns plaukai. Bet jų ant sofos galybė, o išsiurbti prireikia milžiniškų pastangų. Dabar norėčiau odinės, nors kažkada oda man atrodė per šalta:)) Pasiteisinimas galėtų būti bent toks, kad sofa atsirado pirmiau nei keturkojis.

Mano namų sofa

Židinys. Daugeliui tai atrodo kaip labai romantiškas ir būtinas dalykas, ypač jeigu eina jį įsirengti. Visgi tai jau nėra taip žavu, bent jau man. Pagrindiniai minusai būtų: labai prikaitinama svetainė jį uždegus, specifinis kvapas degant pirmus kartus šaltąjį sezoną, kol “išdega” židinyje susikaupusios dulkės. Ir kuo toliau, tuo rečiaus jis būna užkuriamas (taigi tai turbūt naujakurių džiaugsmas).

Namų židinys

Laiptai. Anksčiau laiptai atrodė labai žavi interjero detalė, nesvarbu ar tai būtų butas ar namas. Visgi pačiai teko įsitikinti, kad laiptai yra visiškai nepraktiškas dalykas. Juos nepatogu siurbti bei plauti, nesinori lakstyti pirmyn atgal dėl kiekvieno pamiršto menknieko, nesaugu turint mažų vaikų, susitraumavus koją tenka lipti “ant užpakalio” 🙂 Taip pat dviaukščiame būste dažnai atsiranda poreikis įsirengti tualetą abiejuose aukštuose, ką vis dėlto irgi reikia prižiūrėti.

Mano namų laiptai

Atskiros skalbimo patalpos neturėjimas. Manau, kad tai būtų tobulas dalykas norint suvaldyti skalbinių krūvas. Turėti atskirą patalpą ir negriozdinti vonios kambario nešvariais ar džiūstančiais skalbiniais būtų tobula, nes visgi ne visus rūbus išeina dėti į džiovyklę.

Taigi tiek būtų pastabų mano namams. Aišku, su viskuo susigyveni ir susitaikai, o tuos nelabai pasiteisinusius dalykus atsveria geri pasirinkimai, kuriuos trumpai irgi norėčiau paminėti: virtuvės spintelių ant sienų nekabinimas, nes tai neužgriozdina erdvės, o pasidėjimo užtenka; šviesūs slidaus paviršiaus virtuvės fasadai, nes labai lengvai valosi ir nesimato pirštų antspaudų; balta sienų spalva, nes joje išryškėja kitos detalės; daug medžio, nes tai suteikia natūralumo bei jaukumo; ilga komoda palei sieną, nes joje galima išeksponuoti visa kas gražiausia.

Jeigu šis įrašas pasirodė įdomus, kviečiu spausti „Like“ mygtuką. O daugiau namų interjero idėjų galite sužinoti sekant HOMY Ideas Facebook ir Instagram profilius:)

Nuotraukos iš asmeninio archyvo.

Palikite komentarą