Lauko poilsio zonos dekoras

Lauko poilsio zonos dekoras

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui.

Kad poilsio zonoje leisti laiką būtų malonu, tam reikia ne tik gero oro, bet ir tinkamo jos įrengimo. Taigi, kas lauko poilsio vietoje yra būtiniausia?

Žinoma, pirmiausia galima paminėti patogius baldus. Jeigu balkono ar terasos erdvė yra ribota, patarčiau rinktis standartinio aukščio stalą ir kėdes, o ne minkštasuolius su žemu staliuku. Nors jie atrodo labai patraukliai, bet pripažinkite, prie jų valgyti yra labai nepatogu. O valgymas lauke yra vienas iš smagiausių dalykų pavasarį/vasarą. Žinoma, jeigu erdvė yra pakankamai didelė, tada galite įsirengti dvi atskiras zonas – valgymui ir poilsiui su minkštasuoliais.

Visgi jaukiam buvimui lauke, vien baldų neužtenka. Dekoro elementai čia žaidžia vieną iš pagrindinių vaidmenų taip pat. Balkonas ar terasa vasarą tampa tarsi namų tąsa, tad kuo daugiau elementų lauko zonoje apgyvendinsite, tuo labiau ja džiaugsitės.

tersasos dekoras 10

Taigi kuo galima dekoruoti balkoną/terasą? Visų pirma rekomenduoju turėti stogelį, markizes ar didelį skėtį, kurie apsaugos nuo kaitrių saulės spindulių ir lengvo vasariško lietaus. Antra – pagalvėlės ant kėdžių. Apgalvotai pasirinktos spalvos gali sukurti norimą poilsio zonos stilių, o jis, kaip žinia gali būti, tiek moderniai minimalistinis, tiek kaimiškas, tiek bohemiškas ir pan. Valgio metu patiesta staltiesė poilsio zoną tarsi pakylėja į naują lygį bei suteikia šventiškumo. Taigi kodėl nepasidarius mažos šventės kiekvieną vasaros dieną?

Terasos dekoras staltiesė

Jeigu norite, kad jūsų poilsio zona kuo natūraliau jungtųsi su namais, rekomenduoju joje patiesti kilimą. Lauke labiausiai tinka džiuto kilimai, kurie nesugeria drėgmės ir yra lengvai valomi. Beje juos turbūt puikiai prisiminsite iš savo tėvų ar senelių laikų, nes kažkada jie buvo labai populiarūs. Ir štai, šie kilimai vėl sugrįžo.

Dekoras terasa džiuto kilimas

Terasą ar balkoną pagyvinti gali augalų žaluma ar gėlių žiedai. Taigi priklausomai, nuo to ką mėgstate, įsigykite gražių lauko vazonų ir sodinkite patinkančius augalus.

Tersasos dekoras augalai

Vakaroti lauke būna daug smagiau, kai jame yra įrengtas neintensyvios šviesos šaltinis. Taigi žibintas su žvakėmis ar lauko lempučių girlianda sukurs jaukiai romantišką atmosferą.

Terasos dekoras lemputės

Ir dar vienas dalykas, be ko sunkiai apseinu lauko zonoje, tai – pintas ratano krepšys. Jį naudoju ne kiek kaip dekoro detalę, o kaip patogų daiktą dekoro elementų laikymui. Kadangi mūsų orai sunkiai prognozuojami, tai dažnai tenka, matant artėjančius lietaus debesis, sumesti visas peršlampančias dekoro detales į krepšį ir padėti jį saugiai namie, iki kol vėl išlįs saulė. Greita, lengva ir patogu!

O ką jūs dažniausiai apgyvendinate savo balkone ar terasoje jaukumui sukurti? Labai lauksiu jūsų komentarų:)

Beje HOMY Ideas taip pat galite rasti stilingų pasiūlymų, kurie padės jaukiai įsirengti savo poilsio zoną lauke:

  • Lininę stalo tekstilę Jūsų stalo dekorui rasite čia.
  • Stalo reikmenis ir indus rasite čia.
  • Pledus su burbulais vėsiems vakarams rasite čia.
  • Pintus krepšius pledams ir kitiems daiktams susidėti rasite čia.
  • Augalų vazonus rasite čia.
  • Linkėjimai,
    Jūratė

    Nuotraukos iš www.pinterest.com

Palikite komentarą