Kaip stilingai dekoruoti komodos ar spintelės paviršių?

Kaip stilingai dekoruoti komodos ar spintelės paviršių?

Manau, visi atkreipiate dėmesį į interjero dizaino viršelius bei žavingomis namų erdvėmis pripildytus jų puslapius. Visi dekoro elementai taip gražiai nugula, net atrodo lyg būtų atsainiai sudėlioti. Bet anaiptol, tas atsainumas yra apgaulingas. Tinkamas detalių parinkimas ir derinimas tarpusavyje reikalauja nemažai laiko bei pagrindinių dekoro principų suvokimo.

Taigi šį kartą plačiau norėčiau aptarti komodos (arba spintelės) dekorą. Nes sutikite, jeigu turite paviršių, jį tuščią palikti lyg ir nejauku, tad tada kyla klausimus ką, kaip ir kiek daiktų reikia ant jo padėti. Vėlgi viskas priklauso nuo jūsų namuose vyraujančio interjero stiliaus, jeigu jis minimalistinis, natūralu, kad ir dekoruojamas paviršius turi būti neperkrautas. Jeigu jūsų namuose mėgstama klasika – tada dekoro detalės gali būti daug išraiškingesnės ir masyvesnės.

Pirmiausia noriu pradėti nuo neapkrauto, šiuolaikinio interjero. Kaip matysite nuotraukose žemiau, vizualiai lengvos ir smulkios detalės derinamos kartu, jas grupuojant. Viena didesnė dedama į vieną paviršiaus kraštą, o kitos smulkesnės grupuojamos kitoje paviršiaus pusėje. Nors skiriasi interjero detalių dydžiai, spalvos ir tekstūros, jas visas apjungia vienas bendras objektas – didelis veidrodis arba paveikslas.

Klasikinis interjero stiliaus dekoras pasižymi ryškesnėmis ir masyvesnėmis detalėmis. Išraiškingos vazos, šviestuvai ir kiti objektai suteikia prabangos ir didybės įspūdį.

Jeigu dekoruojamas paviršius pats iš savęs yra originalios ir išskirtinės išvaizdos, tada jo užgožti papildomais elementais nebūtina, užtenka tik keletos akcentų.

Jeigu jūsų komoda susideda tik iš rėmo ir lentynų, tokiu atveju jas galima papuošti didesne detalių gausa. Tam puikiai tinka žali augalai, statulėlės, keli paveikslai, krepšiai, knygos ir pan.

Kaip galėjote pastebėti iš pateiktų pavyzdžių, komodos, spintelės ar lentynos paviršiui dekoruoti dažniausiai yra naudojami šie interjero elementai: šviestuvai, veidrodžiai, paveikslai, nuotraukos, vazos, krepšiai, žvakės, augalai, knygos. Visi šie daiktai yra grupuojami tam tikrose paviršiaus zonose maišant skirtingus jų dydžius, spalvas ir tekstūras. Aukščiausios interjero detalės, kaip taisyklė, dedamos į paviršiaus šoną, tarsi įrėminant visą kompoziciją. Dažniausiai yra laikomasi piramidės principo: t.y. smulkesni paviršiaus objektai apjungiami dideliu veidrodžiu, paveikslu ar kitu elementu.

Jeigu šis įrašas pasirodė įdomus, kviečiu spausti „Like“ mygtuką. O daugiau namų interjero idėjų galite sužinoti sekant mano Facebook ir Instagram profilius:)

Nuotraukos iš www.pinterest.com

 

Palikite komentarą