Elegantiškasis Art Deco – kas tai ir kaip tokį susikurti?

Elegantiškasis Art Deco – kas tai ir kaip tokį susikurti?

Paskutiniu metu Art Deco tapo vienu labiausiai linksniuojamų interjero stilių mūsų šalyje. Jo subtili prabanga su klasikos priemaišomis pavergia vis daugiau širdžių ir po truputį jis bando keisti taip pamėgtąjį skandinaviškąjį interjerą. Kartais pagalvoju, jeigu kurčiau savo namus iš naujo, Art Deco būtų ta kryptis, kurios įtaka būtų jaučiama labiausiai

mano namų erdvėse.

Neabejoju, kad Jūs irgi esate daugiau ar mažiau susipažinę su šiuo interjero stiliumi. Matę nuotraukas internete, ekspozicijas baldų salonuose ar interjero žurnaluose. Daugelis žmonių šį stilių maišo su klasika, bet sutapatinti jų tikrai negalima. Taigi iš kur kilęs Art Deco ir kuo jis skiriasi nuo klasikinio interjero, visus atsakymus galėsite rasti, paskaitę š įrašą.

Art Deco 2

Art Deco stilius buvo ypač populiarus Amerikoje ir Europoje 1920 – 1930 metais. Vėliau jį sekė Art Nouveu, kuris tapo labiau minimalistine ir gamtinių motyvų įkvėpta Art Deco versija.

Art Deco apėmė ne tik namus, bet ir daugelį kitų gyvenimo sferų bei pasižymėjo subtilia prabanga, elegancija, funkcionalumu ir modernumu. Jis tapo įkvėpimo šaltiniu ne tik kuriant interjerus, bet ir architektams, rūbų dizaineriams ir netgi automobilių kūrėjams.

Art deco 10

Nežymiai transformavęsis ir sumodernėjęs Art Deco vis dar yra labai populiarus Amerikoje ir po truputį ateina į kitų šalių namus. Žinoma, apstatyti Art Deco stilistikos baldais savo namus tikrai nėra pigu, bet visada galima panaudoti tam tikrus akcentus ar detales ir įnešti bent šiek tiek Art Deco nuotaikos.

Pagrindiniai Art Deco stiliaus bruožai

Geometrinės ar lenktos formos, egzotiškos medžiagos bei raštai ir linijinis dekoras charakterizuoja Art Deco stilių. Jo stipriame ir sodriame įvaizdyje nėra daug vietos minkštumui ar minimalizmui.

Art Deco 3

Art Deco dominuoja nerūdijantis plienas, veidrodžiai, chromas, stiklas, lakuoti medžio paviršiai ir oda, kuri gali būti tokių egzotiškų raštų kaip zebro ar leopardo. Prabangios medžiagos kaip juodmedis, marmuras ar retos rūšies mediena taip pat buvo dažnai naudojami Art Deco klestėjimo laikmečiu, todėl šio stiliaus namai tada buvo pasiekiami tik turtingiesiems.

Pagrindinės dekoro tematikos:

Art Deco stiliuje dažniausiai vyrauja kelios tematikos, kurios apima:

  • Lapų, šakų ar plunksnų motyvus;
  • Trapecijas;
  • Stilizuotus gyvūnus;
  • Zigzago raštą;
  • Įvairių geometrinių formų raštus.

Art deco 4

Jeigu jūs norite įnešti į savo namus bent šiek tiek minėtojo stiliaus, galite juos dekoruoti keliais Art Deco motyvais, kurie bus stilingi akcentai bendrame erdvės kontekste. Bet, jeigu visgi pageidaujate didesnio prabangos pojūčio, vadovaukitės pateiktais Art Deco kūrimo principais, kurie padės prisijaukinti šį elegancija ir lengva egzotika alsuojantį stilių.

Spalvos

Art Deco spalvos turi būti sodrios ir ryškios, tad neverta bijoti didesnių kontrastų. Gili geltona, raudona, žalia, mėlyna, rožinė maišoma su sidabrine, juoda ar chromo atspalviu – tai pagrindinis koloritas, tinkantis šio stiliaus namams.

Art Deco 5

Jeigu kontrastai visgi šiek tiek gąsdina, galite pabandyti naudoti švelnesnius, kreminius ar smėlio atspalvius, kurie puikiai tiks tiek svetainėje, tiek valgomajame, tiek miegamajame. Šios spalvos derės su lakuotu medžiu ir blizgančiais baldais, kurie buvo itin mėgstami Art Deco gyvavimo laikotarpiu.

Baldai

Art Deco stiliui būdingi tvirti, lygių formų baldai su solidžiais papuošimais, apvalių formų išpjaustymais. Dominuoja egzotiška mediena, chromas ir veidrodiniai paviršiai.

Art Deco 6

Šio stiliaus erdvėms būdingas masyvumas, tad įprasta rinktis didesnių gabaritų baldus. Tviskančios indaujos, konsolės, ištaigingos sofos ar krėslai yra tipiniai šio periodo baldai.

Medžiagos

Nenaudokite jokių gėlių motyvų ar daug minkštų mezginių, pledų kurdami savo namus šiuo stiliumi. Audiniai įprastai turėtų būti sodrių spalvų ir geometrinių raštų, populiarus velvetas. Bet jeigu jums priimtinesnis nuosaikesnis variantas, galite pridėti tik keletą ryškesnių spalvinių akcentų švelnesnių tonų fone.

Art Deco 1

Grindų danga

Abstraktaus dizaino linoleumas arba juodai baltos plytelės yra įprasta Art Deco laikų stiliui. Žinoma, galima rinktis lakuotą parketą, kuris bus jaukesnis sprendimas nei pastarieji.

Art deco 8

Nepaisant to, kokias grindis išsirinksite, svarbų vaidmenį atlieka kilimai, kurie yra tiesiog privalomi Art Deco. Juos turėtų puošti geometrinės formos ir šiam stiliui būdingos spalvos, tad geltona, melsva ar juoda su baltu geometriniu raštu yra standartas, jeigu norite, kad jūsų namai tikrai spinduliuotų Art Deco elegancija.

Apšvietimas

Art Deco stiliaus gyvavimo laikotarpiu, apšvietimas dažniausiai būdavo gaminamas iš stiklo ir chromo (kas buvo gan nauja dekoro medžiaga tuo laikmečiu). Stiklas įprastai būdavo emaliuotas, graviruotas, baltas arba spalvotas, tad kuriant savo namus, stiklinių ir chromuotų interjero elementų tikrai nereikia pagailėti.

Art deco 9

Taigi, jeigu nuspręsite savo namams įnešti Art Deco dvasios, tikiuosi šios idėjos ir patarimai jums bus naudingi. Tik  turiu pastebėti, kad Lietuvoje Art Deco baldų pasirinkimas nėra labai platus ir pigus, bet, žinoma, visada galima rasti kompromisų ir pasitelkus fantaziją, susikurti savo Art Deco stiliaus interpretaciją.

Nuotraukos iš: www.pinterest.com

Palikite komentarą