“Daiktizmo” manija namuose – kaip atsikratyti daiktų balasto

“Daiktizmo” manija namuose – kaip atsikratyti daiktų balasto

Aš esu estetė ir tvarkos mylėtoja iš prigimties. Negaliu pakęsti ne vietoje besimėtančių ar nenaudojamų ir tik dulkes kaupiančių daiktų. Mane tai erzina, siutina ir kelia įtampą. Atsimenu, kad net vaikystėje neretai susilaikydavau nuo žaidimų su žaislais, nes žinojau, kad po to reikės juos ilgai tvarkingai dėlioti atgal į savo vietas.

Tikiu, kad netvarka namuose ir daiktų perteklius kelia chaosą ne tik man. Norėdami, kad namai būtų atpalaiduojanti ir rami vieta, mes juos apstatome nereikalingais rakandais ir tada stebimės, kodėl būdami namie negalima tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti. Atsakymas gan paprastas, nereikalingi daiktai ir perkrauta erdvė užima vietą ne tik mūsų namuose, bet ir galvose, O sprendimą tam galima rasti greitai – atsikratyti ir nepirkti to ko nereikia. Bet galiu iš patirties pasidalinti, kad pasakyti, lengviau nei įgyvendinti, Manau, dauguma pripažins, kad šiandieniniame pasaulyje esame tapę daiktų vergais, tad atsispirti pirkimo ir kaupimo manijai yra labai sunku.

Daiktizmas 1

Kitas daiktizmo niuansas – pusiausvyros išlaikymas tarp jaukaus namų dekoro ir daiktų pertekliaus. Tušti paviršiai neatrodo jaukiai, tad natūralu, kad norime juos užpildyti mielais interjero aksesuarais, bet tada kyla klausimas, kaip nepersistengti ir nepaversti savo namų tik dulkias kaupiančiu eksponatų muziejumi.

Daiktizmas 4

Taigi, mane kaip estetę ir tvarkos maniakę šie klausimai glumino jau seniai, tad dažnai namuose balansuodavau tarp minimalizmo ir pertekliaus. Kadangi paskutiniu metu, šia tema labai daug domėjausi ir sukaupiau nemažai informacijos, noriu ja pasidalinti ir su jumis. Jeigu kaip ir aš, jaučiatės pavargę nuo perkrautos erdvės, jums paruošiau keletos įrašų ciklą, kaip išvalyti ir tvarkingai sustyguoti kiekvieną namų kampelį. Ne, tikrai nesiūlysiu visko išmesti, tiesiog patarsiu, kaip galima protingai, žingsnis po žingsnio įsivertinti ko mums iš tikrųjų gyvenime reikia ir tai sudėlioti patogiai ir estetiškai.

Daiktizmas 2

Didžiausia bėda, dėl ko nemėgstu didelio daiktų kiekio namuose yra dulkių kaupimasis ir tai, kad jų nenaudoju. Norint, kad namai būtų lengvi ir erdvūs emocine prasme, pirmiausia mes turime juos išvalyti nuo blogos energijos. O visa, kas guli metų metus be jokios paskirties, užima nereikalingai vietą ir “bado akis”, ir yra ta negeroji energija. Jeigu pasižiūrėjus į daiktą, baldą ar interjero aksesuarą, man kyla klausimas, kam man jo reikia ir iš kur jis čia atsirado, o aš negaliu to atsakyti, reiškia, čia jam ne vieta. Aišku, turbūt mano tėvai sakytų, kad galima pernešti visa tai į sandėliuką ar garažą, nes gal kada prireiks, bet čia ir yra kabliukas ant kurio mes pasimauname. Tas “gal kada prireiks” tiesiog visą nereikalingą šlamštą perstumdo iš vienos vietos į kitą, bet problemos neišsprendžia. Tad jeigu norime jaustis laisvi ir nepriklausomi savo namuose, turime nevergauti daiktams ir tiesiog jų atsikratyti: padovanoti, parduoti ar išmesti. Tai padarius, sunku net patikėti, koks emocinis lengvumas užplūsta. Aš sukūriau sau net tokį posakį “smagu pirkti, bet dar smagiau atsikratyti”.

Daiktizmas

Taigi, greitu metu pažadu sekantį įrašą apie tai, kaip patogiau susidėlioti pagrindinę namų erdvė – svetainę. STAY TUNED 😉

Nuotraukos iš www.pinterest.com

Palikite komentarą