2020 metų interjero tendencijų TOP10

2020 metų interjero tendencijų TOP10

Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dizaine, kiekvieni metai atneša kažką naujo ir žavaus. Galbūt žodis “naujas” nėra visai tikslu, nes kaip žinia, tendencijų ratas sukasi ir tam tikru cikliškumu vieni ar kiti dalykai vis sugrįžta į mūsų namus.

Taigi, jeigu artimiausiu metu planuojate atnaujinti savo būstą ar įsikurti naujame, arba tiesiog įdomu kokios interjero dekoro mados vyraus šiais 2020 metais,

kviečiu peržvelgti tendencijų TOP 10.

Visgi primenu, kad tai yra tik gairės, kuriomis tikrai nebūtina vadovautis, jas galite interpretuoti taip kaip jums patinka arba atsirinkti tik tas, kurios atrodo labiausiai prie širdies.

#01 Tvarumo filosofija

Paskutiniu metu vis dažniau minima “tvarumo” ir “zero waste” filosofija po truputį įsivyraus ne tik mūsų kasdieninėje buityje ir aprangoje, bet ir interjere. Vis daugiau dizainerių kurdami baldus ar interjero detales ieškos būdų kaip sumaniai panaudoti įvairias perdirbamas medžiagas. Taigi naujieji interjero dizaino kūriniai bus ir savo funkciją atliekantys, ir kartu ir draugiški aplinkai daiktai.

Taip pat vis dažniau bus atsigręžiama į ankstesnių kartų palikimą: vintažinius baldus ar aksesuarus, kurie atnaujinti tampa originalia namų puošmena. Taip bus įnešama į namus istorinės autentikos ir mažinamas nereikalingų šiukšlių kiekis aplinkoje.

Vintažas

#02 Arkos ir skliautai

Lenktos geometrinės formos iš baldų persikelia į interjero apdailą. Skliautinės sienos, durys ar langai – tai suteikia elegancijos ir romantikos, tik žinoma, ne visuose namuose tai pavyks įgyvendinti, tad ši tendencija turbūt labiau atsispindės naujuose statiniuose arba visuomeniniuose interjeruose – viešbučiuose, grožio centruose ir pan.

Arkos ir skliautai

#03  “Tinko” efektas

Šiais metais “sodresnio” interjero kūrėjai vietoj atidengtų plytų sienų ar pliko betono, vis dažniau pradės rinktis švelnesnį dizaino variantą – tinko tekstūrą. Grubiai nutinkuotos sienos su “perplauta” spalva įneš švelnaus, nenublizginto grubumo ir savito charakterio į namų erdves.

Tinko efektas

#04  Terrazzo įsitvirtinimas

Žodžio “terrazzo” paieškos išaugo apie 30 procentų 2019 metais, taigi akivaizdu, kad susidomėjimas šia medžiaga tik didėja. Marmuro mada interjere po truputį traukiasi į antrą planą ir tie, kas vaikosi paskutinių tendencijų, šiais metais “terrazzo” naudos tiek virtuvės paviršiams, tiek vonios apdailai, tiek kitose erdvėse.

Terrazzo stilius

#05  Japonizmo įtaka

Paskutiniu metu interjeruose vyraujant ramiems, žemiškiems tonams, nieko keisto, kad japonų minimalizmas po truputį žengia į mūsų namus. Nors japoniškojo interjero apraiškų galima aptikti nuolatos, bet 2020 metai jos taps dar labiau matomos ir akcentuojamos kuriant namus. Širmos, ratanas ir vytelės – tai tik keletas elementų būdingų japonams, bet vis dažniau bus sutinkamų ir mūsų namuose.

Japonizmas

#06  Vilnos triumfas

Praeitais metais daug kalbėjome apie velveto populiarumą, šiais metais daug kalbų kils apie vilną. Galbūt ir Jūs jau pastebėjote baldus aptrauktus šviesia pavelta vilna. Toks šiek tiek “pliušinio meškučio” variantas. Taigi ši “pliušinė” mada, vyravusi labiau rudens/žiemos sezoną taps populiaria ištisus metus. Dominuos ne tik vilna, bet ir boucle, mohera, avies kailis ir panašaus tipo medžiagos.

Pavelta vilna

#07  “Crittall” stilius

Anglų kilmės “Crittall” langų stilius su savo siaurais juodais profiliais taps vis populiaresnis šiais metais. Tik jo panaudojimo galimybės išsiplės nuo langų, durų, sienų apdailos ar erdvės pertvarų iki dušo kabinų. Industrinio dizaino prieskonis namuose garantuotas!

Crittal stilius

#08  Undinėlės rašto plytelės

Naujas plytelių raštas užkariaus mūsų namus. Na gal ne visus, bet tie kas vaikysis madų, tikrai apsvarstys ir šį variantą. Anksčiau buvęs madingas eglutės plytelių raštas keičiamas į undinėlės uodegos raštą. Šios kiek neįprastos formos apsigyvens ne tik voniose, bet ir “drąsiose” virtuvėse ar prieškambariuose.

Undineles plyteles

#09 Integruotos virtuvės

Kuo toliau tuo labiau virtuvės ir jų buitis tampa paslėpta nuo namų svečių akių. Virtuvės bus projektuojamos taip, kad kuo didesnė dalis įrangos, kai nėra naudojama, būtų paslėpta spintelėse, o kai reikalinga, patogiai prieinama. Taigi 2020-ųjų metų šūkis bus – kuo mažiau buities ir kuo daugiau patogumo!

Integruota virtuve

#10 Linijinis menas

Karščiausiu pastarojo meto interjero dekoro elementu tampa linijinė grafika, kurią išpopuliarino tokie garsūs menininkai, kaip Picasso, Miro ar Matisse. Abstrakčios laisvos formos linijos su žmonių veidais, kūnais ir panašiais fragmentais persikelia ant sienų paveikslų, į vazas, pagalvėlių užvalkalus, kilimus ir kitus namų dekoro objektus.

Taigi, kuria šių metų interjero tendencija seksite jūs?

Jeigu šis įrašas pasirodė įdomus, kviečiu spausti „Like“ mygtuką. O daugiau namų interjero idėjų galite sužinoti sekant HOMY Ideas Facebook ir Instagram profilius:)

Nuotraukos iš www.pinterest.com

Palikite komentarą