Interjero stiliai: TOP 15 populiariausių - Homyideas.lt

Taigi žemiau pateikiu TOP 15 populiariausių interjero stilių su trumpomis kiekvieno charakteristikomis.

VISI ĮRAŠAI

Jurate

2/1/2022 0 min read

Atnaujinate savo namus ar planuojate įsirengti naujus? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Suplanavus būsimas erdves, sekantis etapas yra pasirinkti kokio stiliaus interjeras dominuos namuose. Žinoma, stilius galima tarpsusavyje maišyti, bet norint tai daryti, juos reikia pažinti. Taigi žemiau pateikiu TOP 15 populiariausių interjero stilių su trumpomis kiekvieno charakteristikomis.

#01 Industrinis stilius

Šiam stiliui būdingi neapdirbti paviršiai, metalo spindesys ir aukštų lubų erdvės. Industrinio tipo būstuose vyrauja plytų apdaila, plienas, varis, medis. Industrinį dekorą dažniausiai renkamasi įsirengiant loftus buvusiuose sandėliuose ar gamyklose.

#02 Mid-century stilius

Šis stilius atsirado iš karto po Pasaulinio karo ir buvo populiarus nuo 1940 iki 1970 metų. Jam būdingi apvalaini iškilimai ir minimalistiniai liauni siluetai, nostalgiškai primenantys retro laikus. Mid-century siūlo lengvą gyvenimą be rūpesčių pabrėždamas interjero funkcionalumą ir patalpų erdvumą.

#03 Pakrantės stilius (ang. Coastal)

Pakrantės stiliui yra būdinga balta arba kreminė spalvų paletė su ryškesnėmis melsvomis, rausvomis ar gelsvomis detalėmis. Tokiuose namuose vyrauja medis, gamtiniai motyvai ir linas, kas sukuria lengvą bei atpalaiduojančią atmosferą. Labiausiai paplitęs JAV ir kitaip vadinamas Hampton stiliumi.

#04 Regency stilius

Šiam stiliui būdingas 18 amžiaus didingumas su spalvingais rytietiškais motyvais. Prabangūs sietynai, įvairios tekstūros, margi tapetų raštai suteikia Regency stiliui karališkos prabangos.

#05 Rustic stilius

Neapdoroti medžio paviršiai ir daug natūralių medžiagų yra būdingi Rustic stiliui. Jis padeda sukurti jaukią ir šiltą atmosferą namuose ir dažniausiai vyrauja kaimo sodybose.

#06 Pereinamasis stilius (ang. Transitional)

Šiam stiliui būdingas seno ir naujo miksas. Jame puikiai dera šiuolaikinis modernumas su klasikine elegancija.

#07 Modernus stilius

Moderniam stiliui yra būdingas paprastumas, neperkrauta erdvė ir funkcionalumas. Jis puikiai tinkamas nedidelėms patalpoms, kurios vizualiai padidėja dėl mažesnio daiktų ir baldų kiekio.

#08 Skandinaviškas stilius

Šiam stiliui, kaip ir moderniajam, yra būdingas funkcionalumas ir neperkrauta erdvė. Dažniausiai kaip pagrindas yra naudojama balta spalva, o ją pagyvina ryškesni interjero akcentai. Šviesintas medis ir lengvos konstrukcijos baldai suteikia šiam stiliui lengvumo ir jaukumo. Jis yra paprastas ir tuo pačiu neįpareigojantis.

#09 Ispaniškas stilius

Ispaniškam stiliui yra būdinga spalvinga erdvė primenanti Toskanos vilas ar Graikiškas tavernas. Interjero spalvų paletė yra ryški, nuo sodrių žemės atspalvių, kaip terakota iki gilios mėlynos, tamsios raudonos. Plačiai naudojamos margintos plytelės ir kalvio metalo elementai.

#10 Azijietiškas stilius

Balansas – tai pagrindinis Azijietiško stiliaus elementas. Jo esmė yra sukurti harmoningą aplinką. Daug dėmesio kreipiama į erdvės pozityvią energetiką. Šiam stiliui būdingas tikmedis, rankų darbo apdaila, dažyti baldų paviršiai, kurie puikiai dera kartu su natūraliomis, šviesiomis ar šiek tiek metalizuotomis spalvomis.

#11 Shabby Chic stilius

Tai labai moteriškas stilius apimantis vintažo ir senovinius elementus. Švelnios pastelinės spalvos, elegantiškos formos ir šiek tiek atsilupę baldų paviršiai perkelia į romantišką Prancūzijos kaimą iš kur šis stilius ir yra kilęs.

#12 Art Deco stilius

Šis stilius namuose įsivyravo 1920 metais ir buvo stipriai įtakotas pastatų architektūros. Didžiojo Getsbio laikus primenančiam stiliui yra būdingos geometrinės formos, sodrios spalvos, stiklo ir metalo paviršiai.

#13 Paplūdimio stilius

Paplūdimio stiliui yra būdingi sodrūs medžio atspalviai ir šviesiai jaukios erdvės. Dekorui dažniausiai naudojami palmių motyvai, rankų darbo bambukiniai kilimai, ratanas bei lininė ar medvilninė tekstilė.

#14 Klasikinis stilius

Tai yra Europoje plačiai paplitęs stilius, kuriam būdingi raudonmedžio baldai, masyvus apstatymas, prabangi ir elegantiška atmosfera.

#15 Boho stilius

Šį stilių galima apibūdinti kaip laisvą, standartų nesuvaržytą eklektiką. Jam būdingos margos spalvos ir etniniai motyvai. Tekstūrų sluoksniavimas, rankų darbo gaminiai ir žali augalų akcentai dominuoja ryškiaspalviuose boho namuose.